петък, 4 април 2008 г.

Извадка от "Дузпата не е наказание..."

Когато на сините е най-трудно, идва якото съдийско рамо, твърдят фактите, не аз. Локо (Пд) неочаквано е повел на “Герена” в края на полувремето, значи още преди втората част везните трябва да бъдат изравнени. В Благоевград Пирин се опъва яко на сините, не пуска и не пуска гол, а времето лети неумолимо - ето, че Домовчийски застава зад бялата точка. Черноморец героично удържа ремито на “Георги Аспарухов” - заповядай, Боре, да опиташ късмета си от 11-те метра. Литекс смълчава “Герена” с гол, тогава всяко единоборство в наказателното поле е достатъчен повод за съдийска аванта, идваща дори от чужбина. Никой, абсолютно никой обаче не смее и да си представи, че има и обратен вариант в срещите на все още актуалния шампион. Вече се разказват легенди за онзи 18 септември 2005 г., когато на Берое – Левски (4-4) съдия се е одързостил да накаже Левски с дузпа. И речовитата Татяна Дончева не може да ме убеди, че в следващите 73 (!) поредни шампионатни двубои на сините никой не е бил фаулиран в пеналтерията на тима на Мъри. Заслужава само да си спомним какво направи Гошо Вратарчето на варненския стадион “Спартак”.